Historia 24

Wpisy oznaczone tagiem ‘rycerz’

Giermek

Giermek Giermek jest to rodzaj służby. Giermek był służącym rycerza, ponieważ mu jako szlachetnie urodzonemu nie przystawało wykonywać pewnych czynności. Dzięki temu ze służył swemu panu mógł uczyć się rzemiosła rycerskiego, co było bardzo cenna nauką. Giermkiem zazwyczaj bywał prosty chłopak z ludu był bardzo młody i dlatego odpowiadał mu takie rodzaj spędzania czasu, czyli usługiwaniu swojemu panu. Rycerz mógł nim pomiatać jak tylko chciał, ponieważ mail do tego prawo był szlachetnie urodzonym. Giermkiem był zazwyczaj biednych chłopakiem, który nie nosił zbroi czy też miecza ona tylko zajmował się koniem swego pana i usługiwaniem mu, czyli na przykład znalezieniem noclegu i tym podobnym. Giermek nawet pomagał rycerzowi ubierać się i przygotowywać go do walki. Naturalnie wszystkiego tego musiał się wcześniej nauczyć od swego pana. Niektórzy z giermków później stawiali się rycerzami, ale było to rzadkością. Giermka można było poznać po ubraniu, czyli materiałowa szata i krótkie włosy były widoczne z daleka.

Kategoria: Rycerstwo
Tagi: , ,

Wpisy oznaczone tagiem ‘rycerz’

Giermek

Turniej rycerski Turniej rycerski jest to rodzaj zawodów. Turniej rycerskie były bardzo dobrze znane wszystkim w czasach średniowiecza, ponieważ w ten sposób można było wytypować prawdziwego rycerza, który był najlepszy. Turniej najczęściej były forma zabawy, ale nie zawsze, ponieważ często odbywały się na śmierć i na życie, co nie było już przelewką. Turniej rycerski odbywał się na zamku na rozkaz króla. Zazwyczaj z kilku powodów, czyli po to, aby wydać swoja córkę za najlepszego rycerza lub po to, aby wybrać najlepszych rycerzy do wojska. Turniej zazwyczaj trwał kilka dni, ponieważ tutaj bój musiał stoczyć ze sobą każdy po kolei. Na turnieju było zawsze kilka podstawowych konkurencji, czyli walka na miecze, walka z oszczepem. Turniej taki był nadzorowany przez króla i to on decydował, kiedy ma go przerwać. Turniej był przede wszystkim dobrowolny i dotyczył tylko osób chętnych, ale zazwyczaj było ich wielu, ponieważ każdy chciał się pokazywać z jak najlepszej strony mógł wtedy wygrać majtek lub rękę księżniczki wiec nagrody były kuszące.

Kategoria: Rycerstwo
Tagi: , ,

Wpisy oznaczone tagiem ‘rycerz’

Giermek

Rycerz Rycerz jest to poddany króla. Naturalnie w średniowieczu wszyscy byli poddanymi króla, ale rycerz mail tutaj więcej przywilejów, czyli przede wszystkim był bardziej niezależny i mógł się znajdować bliżej króla a nawet z nim rozmawiać. Rycerzem jednak trzeba było się urodzić, ponieważ musiał on posiadać odpowiedni sprzęt do walki oraz zbroje, na która było stać tylko bogato urodzonych to oni najczęściej byli rycerzami. Nie musieli koniecznie walczyć wystarczyło, kiedy prowadzili wojska króla na wojnę. Rycerza należało szanować, ponieważ mail on prawo do wykonywania rożnych sankcji w tym do zabijania. Rycerstwo można było poznać przede wszystkim po ubiorze, ponieważ nosił zbroję i maskę. Wszystko to zabezpieczało go przed wszelkimi urazami mechanicznymi., Rycerz posiadał także własnego konia, o którego dalb już giermek, ponieważ rycerz miał,wiele ważniejszych spraw do załatwienia. Zanim się zostało rycerzem należało jeszcze przejść pewne szkolenie, ponieważ rycerz powinien umieć władać mieczem i bronić się w przeciwnym razie jest bezużytecznym.

Kategoria: Rycerstwo
Tagi: , ,