Historia 24

Wpisy z kategorii ‘Grecja’ Category

Herkules

Herkules Herkules jest to najmłodszy syn Zeusa. Herkules jest szczególnym dzieckiem, ponieważ nie jest on bogiem, ponieważ jego matką była zwykła kobieta natomiast ojcem Zeus. Herkules odziedziczył pewne moce po swoim ojcu mianowicie miał on nadludzką sile i nie mogła mu nikt w niej dorównać. Była to bardzo ważna bron, ponieważ dzięki niej mógł bronić się przed Herą i jej wys. Mógł bronić nie tylko siebie, ale też innych ludzi, ponieważ często bogowie zsyłali na nich demony, aby ich męczyli. Herkules wychowywał się na ziemi i był bardzo z ludźmi związany nic wiec nic dziwnego ze stawał w ich obronie. Herkules od najmłodszych alt musiał świadczyć bogom a w szczególności Herze, która chciała go zabić. Już jako niemowlę miał podrzucone do kołyski węże, które maiły go zabić jednak stało się zupełnie inaczej i to on ej pokonał. Herkules znany jest w szczególności z dwunastu prac, które miał przejść, aby trafić na Olimp. I oczywiście wszystkie ej wykonał samodzielnie. Jedyną jego bronią była siła i spryt.

Kategoria: Bogowie, Grecja
Tagi: , ,

Wpisy z kategorii ‘Grecja’ Category

Herkules

Afrodyta Afrodyta to bogini piękność. Afrodyta według podań była córką Zeusa i Hery. Uznawano ją za najpiękniejszą z kobiet, ponieważ swoją uroda mogła oczarować każdego. Afrodyta posiadła jednak jedna dużą wadę, czyli był to egoizm bogini była tak bardzo zajęta samom sobą ze nie dostrzegała innych ludzi. Jeśli rodziła się jakaś piękna dziewczyna natychmiast ja likwidowała, aby nie mogła jaj zagrozić. Afrodyta wciąż pozostawała piękna oraz młoda, ponieważ piła ambrozje nektar zapewniający nieśmiertelność. Według podań bogini kiedyś bardzo pokłóciły się o to, która jest najpiękniejsza a sprawcą tego zamętu był Parys, który rzuciła jabłko niezgody. Na owocu tym był napis dla najpiękniejszej i wywołało to wielką kłótnię. Koniec był takie, że podstępem wygrała afrodyta i na zawsze została symbolem piękna. Na wielu obrazach Afrodytę przedstawiano jako piękna młoda kobietę wyłaniająca się z morza lub zamieszkująca muszle. Nie odegrała ona znaczącej roli w mitologii, ponieważ nie interesowała się niczym poza swoją uroda.

Kategoria: Bogowie, Grecja
Tagi: , ,

Wpisy z kategorii ‘Grecja’ Category

Herkules

Bogowie greccy Bogowie są to istoty poza ziemskie. Bogowie od dawnych czasów zajmowały ważne miejsce w życiu każdego człowieka. Wnoszono budowle na ich cześć oraz składano i im ofiary po to, aby byli łaskawi dla ludzi. Bogów było bardzo wielu, ponieważ w starożytnej Grecji panowało wielobóstwo inaczej mówiąc każdy z bogów zajmował się czymś innym. Bogowie byli ponad ludźmi, co za tym idzie nie mogli mieszkać wraz z nimi, dlatego tez zamieszkiwali niebo a konkretnie Olimp, bo była to kr4aina, do której wstęp mieli tylko bogowie. Mi9eszali tam i wspólnie pożywiali się ambrozją, czyli specjalnym likierem, który gwarantował młodość i życie wieczne. A każdy z bogów jak wczesnej wspomniałam zajmował się czyś innym jednak wszyscy byli rodziną, ponieważ mieli jednego ojca, którym był Zeus. Bogowie posiadali nadludzkie możliwości, czyli specyficzne dary pomagające im rządzić ludźmi na ziemi. Do darów takich należało władnie morzami, nadludzka siła czy też mądrość. Bogowie toczyli walki między sobą, ale także z ludźmi, jeśli nie wykonywali ich poleceń.

Kategoria: Bogowie, Grecja
Tagi: , ,

Wpisy z kategorii ‘Grecja’ Category

Herkules

Hades Hades to syn Hery tym wypadku ojcem również był Zeus, ale nie mail on dobrych relacji z synem. Hades był księciem podziemi, czyli rządził w królestwie umarłych. Hades był prawą ręką Hery, ponieważ tak naprawdę tylko ona go rozumiała. Hades najbardziej zazdrosny był o swojego brata herkulesa, dlatego tez wraz z matką chcieli go unicestwić. W podziemiach pomagali Hadesowi liczni pomocnicy można wymienić tutaj chociażby przewoźnika dusz oraz różne stwory broniące bram do podziemi. Do miejsca tego mogli dostać się tylko i wyłącznie osoby zmarłe, ponieważ w tym miejscu decydowano czy trafiają na pola elizejskie czy do podziemi. Wrót do tego wiata strzegła ogromny stwór zwany cerberem. Stwór wyglądem przypominał ogromnego psa z tym wyjątkiem ze posiadał kilka głów się. Hades rządził samodzielnie podziemiami jednak kiedyś się zakochał i porwał śmiertelniczkę, aby została jego żoną jednak nie trwało to zbyt długo. Hades był bardzo potężnym bogiem, który nie liczył się z nikim a w szczególności z ludźmi.

Kategoria: Bogowie, Grecja
Tagi: , ,