Historia 24

Wpisy oznaczone tagiem ‘śmierć’

Teorie krążące o katastrofie Titanica

Teorie krążące o katastrofie Titanica Przez lata od momentu tragicznej katastrofy statku który przez publiczną opinię uznawany był jako niezatapialny powstało wiele teorii na temat samego zderzenia jak i przyczyn dlaczego do niego doszło. Wiadomo, iż nikt nigdy dokładnie nie określi tego gdyż pasażerowie którzy ocaleli wtedy mieli zaledwie po kilka lat i nie są w stanie sobie dokładnie przypomnieć całego zdarzenia bo jako dzieci nie rozumieli powagi zaistniałej sytuacji. Na ten temat powstało wiele artykułów, książek i publikacji które rozbieżnie opisują to zdarzenie. Jedne teorie mówią iż powodem zatonięcia statku nie było zderzenie z górą lodową, inne mówią iż to była kra także jednoznacznie ciężko jest określić co faktycznie się wtedy stało. Inna teoria twierdzi iż zatonięcie Tytanida było specjalnie zaplanowane by móc uzyskać kolosalne odszkodowanie za ten wypadek morski, teza ta opiera się na ponoć dziwnym zachowaniu członków załogi. Popularne stało się też stwierdzenie że to wszystko przez to iż butelka szampana pod czas chrztu statku nie rozbiła się o burtę za pierwszym razem.

Kategoria: Titanic
Tagi: , ,

Wpisy oznaczone tagiem ‘śmierć’

Teorie krążące o katastrofie Titanica

Tragedia pasażerów tonącego Titanica Jedną z osób które w późniejszym czasie opisywały tragiczny rejs Titanikiem jest jedna z ocalałych pasażerek Laure Mabel Francatelli. Wiele dowiadujemy się z jej listu napisanego zaraz po tragedii. Opisuje w nim sytuacje jaka panowała na pokładzie, panującą ciemność, paniczny strach i chaos nie do opanowania. Kamizelka ratunkowa jaką kobieta tego dnia miała w szalupie ratunkowej została wystawiona na aukcji, widnieją na niej podpisy ocalałych wraz z nią pasażerów którzy także mieli szczęście znaleźć miejsce w ratunkowej szalupie. W oficjalnym piśmie jakie wystosowała opisuje fakt iż nikt nie poinformował ich o tym co się stało, załoga zapewne by nie wzbudzać paniki wśród setek ludzi utrzymywała że wszystko jest w porządku gdyż wstrząsy przy zderzeniu nie były odczuwalne. Załoga uśpiła czujność w szczególności iż do wypadku doszło w późnych nocnych godzinach. Niestety statek nabierał wody, więc w jednej chwili wybuchła panika, pasażerowie rzucili się na łodzie ratunkowe lecz ich ilość była o wiele za mała dla wszystkich.

Kategoria: Titanic
Tagi: , ,

Wpisy oznaczone tagiem ‘śmierć’

Teorie krążące o katastrofie Titanica

Hades Hades to syn Hery tym wypadku ojcem również był Zeus, ale nie mail on dobrych relacji z synem. Hades był księciem podziemi, czyli rządził w królestwie umarłych. Hades był prawą ręką Hery, ponieważ tak naprawdę tylko ona go rozumiała. Hades najbardziej zazdrosny był o swojego brata herkulesa, dlatego tez wraz z matką chcieli go unicestwić. W podziemiach pomagali Hadesowi liczni pomocnicy można wymienić tutaj chociażby przewoźnika dusz oraz różne stwory broniące bram do podziemi. Do miejsca tego mogli dostać się tylko i wyłącznie osoby zmarłe, ponieważ w tym miejscu decydowano czy trafiają na pola elizejskie czy do podziemi. Wrót do tego wiata strzegła ogromny stwór zwany cerberem. Stwór wyglądem przypominał ogromnego psa z tym wyjątkiem ze posiadał kilka głów się. Hades rządził samodzielnie podziemiami jednak kiedyś się zakochał i porwał śmiertelniczkę, aby została jego żoną jednak nie trwało to zbyt długo. Hades był bardzo potężnym bogiem, który nie liczył się z nikim a w szczególności z ludźmi.

Kategoria: Titanic
Tagi: , ,